Imperial AT-ST (All Terrain Scout Transport)

January 29th, 2010

Imperial AT-ST
Imperial AT-ST (All Terrain Scout Transport)

Ze względu na swój kształt, w imperium nabrał pewnego rodzaju przezwiska, Chodzący Kurczak. Przez wzgląd na jego wygląd AT-ST wzbudzał stosowne uczucie respektu. Był świetnie uzbrojony, miał zamontowane podwójne Cannon Blaster, wspierającą wyrzutnię granatów, typu wstrząs zamontowane na bocznych ściankach kabiny “głowy”. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Republic Attack Gunship

January 19th, 2010

Gunships laat
Republic Attack Gunship

Znany jako Gunships laat niezwykle pomocne podczas defensyw Republiki, jeszcze przed czasami buntu. Tak zaprojektowane, by mogły przetransportować do 30 klonów. Posiadła dość przestronny hangar, mieszczący aż cztery Speeder Bikes, dostające zadania mające rozpoznanie szybkie terenu, lub pomoc atakowanym jednostkom. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Executor Executor

January 15th, 2010

Executor Executor
Executor Executor

Executor, był on osobistym, sztandarowym okrętem Lorda Darth Vadera. Należał do klasy Star Dreadnought Line, który został zaprojektowany przez inżyniera Lira Wessexa. Miał on monumentalne wielkości, Jego długość wynosiła 19 000 m, zaliczny już do kategorii największych okrętów tradycyjnych okrętów Galaxy. Jego siłą ognia składała się z 5000 planetarnych dział, będący w stanie unicestwić wszelkie urządzenia naziemne. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Lego Star Wars: Death Star II

January 13th, 2010

Death Star II
Lego Star Wars: Death Star II

Każdy z nas pamięta, jaką siłę rażenia posiadała broń skonstruowana przez inżynierów imperium. Miała służyć do obrony, tym czasem posłużyła do siania ogromnego spustoszenia. Pierwsza wersja tej sztucznej gwiazdy, po zniszczeniu planety na której mieszkali niewinni Jedi, została całkowicie zniszczona. Rebelianci podjęli się zadania zniszczenie jej. Udało im się, wykorzystali słaby punkt gwiazdy, niszcząc ją w bitwie pod Yavin. Niestety, Palpatim, Lord Sithchów postanowił odbudować kolejną, jeszcze bardziej potężniejszą, posiadającą dużo mniej wad niż wersja pierwsza. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Imperial Star Destroyer – Gwiezdny Niszczyciel

December 28th, 2009

Imperial Star Destroyer
Imperial Star Destroyer

Okręt mogący poszczycić się ogromną siłą rażenia. Po sprawdzeniu się ich na polu wojny, zostały produkowane seryjnie. Jedynie tylko jeden okręt w galaktyce, mógł równać się siłą ognia w bezpośrednim ataku. Uważa się też, że jeden z niszczycieli był w stanie poradzić sobie z pokonaniem sił wystawianych przez dowolny układ planetarny. Początkowo projekt Liry Wessex, przedstawiający giganta, spotkał się z wielką krytyką, przez wzgląd na wysoki koszt produkcji, ale po ujrzeniu jego zalet, głosy krytyki ucichły i nikt nie ośmielił się zaprzeczyć, że plusy okrętu doskonale równoważą wszystkie poniesione wydatki. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Sandcrawler

December 14th, 2009

Sandcrawler komp
Lego STAR WARS: Sandcrawler

Sandcrawlers, zaprojektowane pojazdy pustynne, pełniące rolę olbrzymich przemieszczających się kontenerów. Ich zaletą była niespotykana wręcz wielkość i pakowność. Natomiast wadą stanowiła prędkość przemieszczania się. Początkowo był wykorzystywany w koloniach oddziałów górniczych, później zostały przebudowane przez klan Jawas mieszkających na Tatooine. Specyfika terenu nie przeszkadzała mu w docieraniu do celu. Szybko i sprawnie pokonywał piaszczyste wydmy. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Trade Federation MTT

December 9th, 2009

Trade Federation MTT ship
Trade Federation MTT

Okręt należał do Federacji Handlowej, bardzo silnej gildii handlu w całej Republice. Postanowiła ona utworzenie własnej floty by zdominować cały system gwiezdny wszystkich głównych szlaków handlowych. Jej prywatne wojsko było ogromne i składało się z wielu rodzajów sił zbrojnych. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Venator Republic Attak Cruiser TM

December 1st, 2009

venator-lego-a
Republic Attak Cruiser TM – Venator

Znany również jako Venator-class Destroyer był jednym z okrętów wykorzystywany przez starą republikę w późniejszych czasach podczas wojny klonów, po której stał się niszczycielem na linii imperium. Był zaprojektowany przez Kuat Drive Yards. Celem jaki przyświecał, przy stworzeniu statku, to ofensywa i transport. Jego ogromne rozmiary (1137 metrów) czyniły go największym okrętem, zdolnym przedrzeć się przez atmosferę planety, wykonując operacje lądowe. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Star Wars: Count Dooku`’s Solar Sailer

November 25th, 2009

Star Wars: Count Dooku`’s Solar Sailer sailer
Star Wars: Count Dooku`’s Solar Sailer

Hrabia Dooku, potężny mistrz Sith. Przemieszcza się używając swój prywatny wahadłowiec. Solar Sailer to typ statku kosmicznego, który może wykorzystywać energię świetlną świecących gwiazd, tj. słońce. Poprzez duże żagle, kumulował energie, wykorzystywana do napędzania systemu nad przestrzennego, pozwalające przenieść się w każde miejsce w galaktyce, nie martwiąc się o źródło zasilania. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »

Twilight (G9 frachtowiec Rigger)

November 19th, 2009

g9-frachtowiec-rigger
Twilight (G9 frachtowiec Rigger)

Jeden z najbardziej używanych statków w sadze. G9 pierwotnie był stosowany do przestępczości Huttów. Kiedy rozpoczęła się Wojna Klonów, posłużył jako transportowiec materiałów militarnych. Pewnego razu kiedy przybył do Tet Jedi Anakin Skywalker i jego Padawan, Ahsoka Tano, wykorzystał do przetransportowania Hutta, maliństwa Jabby na domową planetę Tatooine. Podczas tej podróży został niestety zestrzelony, zmuszając Anakina do awaryjnego lądowania. (more…)

Posted in  Star Wars   No Comments »