Imperial Star Destroyer – Gwiezdny Niszczyciel

Imperial Star Destroyer
Imperial Star Destroyer

Okręt mogący poszczycić się ogromną siłą rażenia. Po sprawdzeniu się ich na polu wojny, zostały produkowane seryjnie. Jedynie tylko jeden okręt w galaktyce, mógł równać się siłą ognia w bezpośrednim ataku. Uważa się też, że jeden z niszczycieli był w stanie poradzić sobie z pokonaniem sił wystawianych przez dowolny układ planetarny. Początkowo projekt Liry Wessex, przedstawiający giganta, spotkał się z wielką krytyką, przez wzgląd na wysoki koszt produkcji, ale po ujrzeniu jego zalet, głosy krytyki ucichły i nikt nie ośmielił się zaprzeczyć, że plusy okrętu doskonale równoważą wszystkie poniesione wydatki.

Okręty są doskonale opancerzone, posiadają silną artylerie defensywną, transportują całe skrzydło myśliwców bojowych, oraz dużą ilość promów i transportowców. Jeden stanowi ogromny As, w rękawie Imperatora Palpatim. Radzi sobie z siłami kosmicznymi całej planety, eliminując zagrożenie i utrzymując panowanie w jej przestrzeni, a jednocześnie terroryzować groźbą precyzyjnego i wielkopowierzchniowego bombardowania orbitalnego, przebijając się przez standardowe tarcze ochronne pojedynczych instalacji naziemnych.

Model lego ma za zadanie uzupełnić kolekcję o ten potężny statek. Imperial Star Destroyer otwiera się, by ukazać co wielka stacja kryje w wewnątrz statku kosmicznego. Zestaw posiada także takie osoby jak Dartha Vadera, Grand Moff Tarkin, Imperial Officer, dwóch Szturmowców, dwa Emperor’s Royal Guards, Imperial Astromech Droid i myszy minifigures Droid. Jego długość wynosi 58cm i składa się aż z 1367 klocków. Wiek przeznaczony do zabawy zaczyna się od 8 lat.


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/synseo/domains/klocki-lego.net/public_html/wp-content/themes/glassy/single.php on line 51