Venator Republic Attak Cruiser TM

venator-lego-a
Republic Attak Cruiser TM – Venator

Znany również jako Venator-class Destroyer był jednym z okrętów wykorzystywany przez starą republikę w późniejszych czasach podczas wojny klonów, po której stał się niszczycielem na linii imperium. Był zaprojektowany przez Kuat Drive Yards. Celem jaki przyświecał, przy stworzeniu statku, to ofensywa i transport. Jego ogromne rozmiary (1137 metrów) czyniły go największym okrętem, zdolnym przedrzeć się przez atmosferę planety, wykonując operacje lądowe.

Dlatego też, służył do eksplorowania planet, zostawiając tam całe oddziały żołnierzy i pojazdów przewożonych w potężnych hangarach. W późniejszym czasie udoskonalono jego możliwości szturmowe wyposażając go w przeróżną artylerię miażdżącą inne, ciężkie okręty. Jego system obrony posiadł również szybkie myśliwce, wyposażony aż w 420 sztuki. Dzięki durnemu pasowi startowemu, szybko startowały, skutecznie broniąc okręt.

Lego postanowiło dać namiastkę tej potężnej konstrukcji, włączając w swoją serię Venatora Republic Attak Cruiser TM. Jego długość może nas miło zaskoczyć, wynosi ona po złożeniu aż niespełna 51 cm, jej szerokość natomiast ok 31 cm, a wysokość ok 18 cm. Przedni panel możemy unieść, umieszczając tam armaty, bomby, czy statki sił powietrznych. W zestawie ujrzymy też znane postacie: Kanclerza Palpatin, 2 elity ochroniarzy komandosów Senat, 1 klon pilota policjant i 1 klon strzelca Trooper. W przodzie znajduje się centrum dowodzenia floty, a na wierzy, centrum siły artyleryjskiej.


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/synseo/domains/klocki-lego.net/public_html/wp-content/themes/glassy/single.php on line 51