Twilight (G9 frachtowiec Rigger)

g9-frachtowiec-rigger
Twilight (G9 frachtowiec Rigger)

Jeden z najbardziej używanych statków w sadze. G9 pierwotnie był stosowany do przestępczości Huttów. Kiedy rozpoczęła się Wojna Klonów, posłużył jako transportowiec materiałów militarnych. Pewnego razu kiedy przybył do Tet Jedi Anakin Skywalker i jego Padawan, Ahsoka Tano, wykorzystał do przetransportowania Hutta, maliństwa Jabby na domową planetę Tatooine. Podczas tej podróży został niestety zestrzelony, zmuszając Anakina do awaryjnego lądowania.

Po jego regeneracji, Twilight (inaczej Zmierzch) był używany przez Skywalkera w kilku misjach, odgrywających się w późniejszym etapie wojny. Składał się z jednego, głównego skrzydła i jednego mniejszego, które w mgnieniu oka mogło zmieniać pozycję płaszczyzny. Był o połowę mniejszy od głównego skrzydła zwane Tal Nami Freighter Swing Wing zapewniając dodatkową sterowność statku.

Wyposażono go w ciężkie armaty Blaster, oraz w mniejsze podwójne ciężkie działka generacji Blaster, umieszczone nad głównym skrzydłem. Kokpit umieszczony jest pomiędzy głównymi skrzydłami a silnikiem centralnym, w którym podróżował również droid. Po modernizacji przez siły imperialne, stanowił niebezpieczny wahadłowiec, z potężnym uzbrojeniem. Konstrukcja jest odwzorowaniem tego właśnie statku.

Posiada ruchome skrzydła i chowane podwozie, jak możemy zauważyć na zdjęciach, możemy otworzyć luk, przód kokpitu czy boki. Obracane wieżyczki unosi się w górę a całość ma 30 cm szerokości i 46 cm długości. W skład zestawu wchodzi Anakin Skywalker, Ahsoka ™ i R2-D2 minifigures ™, plus Rotta ™ Huttlet. Dozwolony wiek zaczyna się od 8 lat, a całość składa się z 882 klocków. Z pewnością rozbudzi wielką wyobraźnię ten komplet Star Wars.

Podobne Klocki

This entry was posted on Thursday, November 19th, 2009 at 10:07 am and is filed under Star Wars. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply