Republic Attack Gunship

Gunships laat
Republic Attack Gunship

Znany jako Gunships laat niezwykle pomocne podczas defensyw Republiki, jeszcze przed czasami buntu. Tak zaprojektowane, by mogły przetransportować do 30 klonów. Posiadła dość przestronny hangar, mieszczący aż cztery Speeder Bikes, dostające zadania mające rozpoznanie szybkie terenu, lub pomoc atakowanym jednostkom.

Wcześniejsze wersje tych statków były transportowane na planetę przez krążowniki, i dopiero tam były uruchamiane. Nie były na tyle dostosowane, by przechodzić samodzielnie przez atmosferę, dopiero później, po bitwach na Geonosis, sotały wprowadzone pewne ulepszenia min. dotyczące też uzbrojenia szturmowego, zwrotności, szybkości czy wyglądu.

Najbardziej znane systemy uzbrojenia pozwalało na skuteczne docieranie do celu ochraniając przy tym osoby. Znajdowały się uzbrojenia do walk powietrze-powietrze, czy też powietrze-ziemia, rażące siłą ognia na dość spore odległości od jednostki. Lego postarał się odwzorować pojazd dostosowując go do kolekcji Star Wars. Cały zestaw mieści w sobie oprócz statku, Obi-Wana Kenobiego, Plo Koon, Asajj Ventress, dowódcę Codya i Żołnieża Clone Tropper z Bikes Spider.

Statek ma wiele części otwieranych i zamykanych, np. drzwi boczne, przednią kabinę, w którą możemy ulokować żołnirza, 2 kokpity z przodu i na skrzydłach, czy drzwi hangaru, oraz komorę, w której są umieszczone droidy szpiegowski. Jego długość wynosi 36 cm, szerokość 17 cm, a wysokość 18 cm. Składa się z 1034 elementów, a wiek przeznaczony do zabaw, zalecany jest od 9 lat.


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/synseo/domains/klocki-lego.net/public_html/wp-content/themes/glassy/single.php on line 51