Imperial AT-ST (All Terrain Scout Transport)

Imperial AT-ST
Imperial AT-ST (All Terrain Scout Transport)

Ze względu na swój kształt, w imperium nabrał pewnego rodzaju przezwiska, Chodzący Kurczak. Przez wzgląd na jego wygląd AT-ST wzbudzał stosowne uczucie respektu. Był świetnie uzbrojony, miał zamontowane podwójne Cannon Blaster, wspierającą wyrzutnię granatów, typu wstrząs zamontowane na bocznych ściankach kabiny “głowy”. Poruszał się na dwóch wzmacnianych nogach, wykonanych z wzmacnianego Darganu, mocnego metalu, odpornego na większość ataków bombowych. Co dziwne, na tych dolnych kończynach miał zamontowane działka Blaster.

At-ST, był jednym z najlżejszych, pojazdów z tej serii wyposażenia militarnego floty. Sterowanie chodzika, obejmowało dwóch pilotów zamkniętych w kabinie zamykanej od góry. Dostęp do wnętrza podczas misji był niezwykle trudny. Jedynym słabym punktem był układ napędowy, prowadzący do częstych wywrotek w czasie szybkiego biegu. Zgodnie z oczekiwaniami, był oglądany przez dowódców, a później zastosowany jako broń o wszechstronnym zastosowaniu. Mógł on atakować piechotę i lekko opancerzone pojazdy, zarazem służyć do ochrony istotnych jednostek w obszarach wroga.

Star Wars Lego odpowiada za ten projekt składający się z 1068 elementów, gdzie po złożeniu wynosi prawie 43cm. Stanowi ciekawe uzupełnienie całej kolekcji.


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/synseo/domains/klocki-lego.net/public_html/wp-content/themes/glassy/single.php on line 51