Imperial AT-ST (All Terrain Scout Transport)

Imperial AT-ST
Imperial AT-ST (All Terrain Scout Transport)

Ze względu na swój kształt, w imperium nabrał pewnego rodzaju przezwiska, Chodzący Kurczak. Przez wzgląd na jego wygląd AT-ST wzbudzał stosowne uczucie respektu. Był świetnie uzbrojony, miał zamontowane podwójne Cannon Blaster, wspierającą wyrzutnię granatów, typu wstrząs zamontowane na bocznych ściankach kabiny “głowy”. Poruszał się na dwóch wzmacnianych nogach, wykonanych z wzmacnianego Darganu, mocnego metalu, odpornego na większość ataków bombowych. Co dziwne, na tych dolnych kończynach miał zamontowane działka Blaster.

At-ST, był jednym z najlżejszych, pojazdów z tej serii wyposażenia militarnego floty. Sterowanie chodzika, obejmowało dwóch pilotów zamkniętych w kabinie zamykanej od góry. Dostęp do wnętrza podczas misji był niezwykle trudny. Jedynym słabym punktem był układ napędowy, prowadzący do częstych wywrotek w czasie szybkiego biegu. Zgodnie z oczekiwaniami, był oglądany przez dowódców, a później zastosowany jako broń o wszechstronnym zastosowaniu. Mógł on atakować piechotę i lekko opancerzone pojazdy, zarazem służyć do ochrony istotnych jednostek w obszarach wroga.

Star Wars Lego odpowiada za ten projekt składający się z 1068 elementów, gdzie po złożeniu wynosi prawie 43cm. Stanowi ciekawe uzupełnienie całej kolekcji.

Podobne Klocki

This entry was posted on Friday, January 29th, 2010 at 1:33 pm and is filed under Star Wars. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply