Technic: Crane Truck

Crane Truck wyciag
Technic: Crane Truck

Technic, stanęła po raz kolejny na wysokości zadania. Konstruując ciężarówkę o specyficznym wyglądzie i możliwościach. Wzorowała się na podobnym modelu pojazdu, wykorzystywany przez firmy budownicze, składające wielki i ciężkie odlewy betonowe. Jednostka jest wszechstronna. Posiada możliwość doczepiania różnych urządzeń do wysięgnika, dając tym samym możliwość działania na różnych polach w różnych branżach.

Tutaj z kolei mamy coś więcej. Z tego zestawu możemy zbudować min. dwa ciekawe pojazdy, wspierane żurawiem. Jednym z nich, to wielka ciężarówka, 8-mio kołowa, gdzie 4 przednie skręcają podczas wykonywania manewru. Jest wyposażona silne siłowniki, które możemy zablokować, unieruchamiając całą konstrukcję, tworząc jednocześnie stabilną podstawę do manewrów wciągnikiem. Wiele części możemy otworzyć i przyglądnąć się wielu ruchomym częściom, tj ruchome tłoki w silniku V8. Żuraw potrafi opuszczać i wciągać linę, wykonując przy tym pełen obrót 360°.

Drugim pojazdem, jaki możemy zbudować, to jeep budowniczy, transportujący drożynę dowodzenia oraz inżynierów projektantów w różne punkty budowy. Ma możliwość zabierania ze sobą specjalnej platformy, na której znajduje się dźwig posiadający kosz, dzięki któremu szybko będą mogli dostać się na wysokie piętra budowy.

Wrażenie mogą zrobić wielkie, gumowe koła, ciekawy system amortyzacji pojazdów, mnóstwo ruchomych elementów, nawet tych drobniutkich, dając przy okazji ogólny zarys działania urządzeń w świecie rzeczywistym, dość wierne odwzorowanie modelów aut. Całość składa się z 1877 elementów, a największy pojazd ma prawie 53cm długości. Żuraw natomiast może się rozciągnąć na 56cm. Zalecany dla dzieci od lat 9.


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/synseo/domains/klocki-lego.net/public_html/wp-content/themes/glassy/single.php on line 51