Lego – Wright Flyer

wright-flyer-booton
Wright Flyer

Seria Legend, przedstawia model pierwszego samolot powietrzny, stworzonego przez Orvill i Wilbur Wright. To było przełomowe osiągnięcie i wielki skok dla przemysłu lotniczego. Jko pierwszy samolot cechował się tym, że był napędzany czterocylindrowym , leżącymi jednorzędowo silnikiem spalinowy o łącznej mocy 12 KM, co czyniło go jako pierwszy taki projekt na świecie.

Zanim zaliczono go jako nowoczesny projekt, miał odbić się od ziemi i pofrunąć przez kilkanaście sekund, po linii prostej i wylądować w określonym punkcie. Tak też się stało. 17 grudnia 1903r w Północnej Kaliforni, pilotowany przez Orvilla, wzniósł się na ok 2 m, pokonując trasę 37m wciągu 12 sekund. Podekscytowany, chciał pobić swój lot, i tego samego dnia startował czterokrotnie, gdzie najdłuższy lot trwał 59 sekund na wysokości 5m. Sama konstrukcja zbytnio nie przypominała dzisiejsze zaawansowane maszyny lotu. Osoby które widzą model, z fascynacją się zastanawiał, jak to kiedyś latało.

Ten historyczny płatowiec stał się natchnieniem do wykonania podobnej konstrukcji, produkujące zestawy złożone z klocków lego, by przybliżyć i zaciekawić historią lotnictwa, dając przy okazji możliwość dobrej zabawy. Całość ma rozpiętość aż 48,26 cm, gdzie szerokość skrzydeł osiąga 53,34 cm. Ilość elementów w konstrukcji wynosi 664 sztuki, a wiek zalecany to od 12 lat.


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/synseo/domains/klocki-lego.net/public_html/wp-content/themes/glassy/single.php on line 51