Bionicle Glatorian – Skrall

March 23rd, 2009

Skrall, członek dzikiego skalnego plemienia z północnej części Bara Magna, udowodnił, że jest najtwardszym i najbardziej niebezpiecznym Glatorianem. Uzbrojony w zaostrzoną wyrzutnię i obrotową tarczę z ostrzem piły, wojownik nie lęka się niczego! Złóż 50 klockowych elementów i rusz do Areny Magna w dzień turnieju, aby ją zniszczyć.

Zestaw możemy kupić w wielu sklepach na terenie całego kraju oraz prosto od producenta lego.com (możliwość złożenia zamówienia w PLN!).

Średnia cena rynkowa: 40-50 zł.

Skralle są dzikim, brutalnym gatunkiem żyjącym na Bara Magna. Walczyły kiedyś w wielkiej wojnie zanim miał miejsce wstrząs. Po kataklizmie zostali odcięci od ich rodzimej planety i zaczęli podbijać północne tereny Kolczastych Gór. Wkrótce potem zostali zaatakowani przez dziwne istoty. Niezdolni do walki z tymi potężnymi stworzeniami, Skralle znalazły ich szeregowych zdziesiątkowanych i wszyscy, oprócz jednego, z klasy przywódczej zostali zniszczeni. Tuma, jedyny żywy jeszcze lider Skralli, wydał rozkaz by prze migrować na południe planety Bara Magna. Tuma wciągnął Skralle w system Glatorian.

Posted in  Bionicle   No Comments »

Bionicle Glatorian – Vorox

March 13th, 2009

pa lottery

Kolejny bohater częściowo zaczerpnięty z mitologii polinezyjskiej Bionicle GlatorianVorox. Na pierwszy rzut oka przypomina złożonego z 51 elementów skorpiona. Jak wszyscy Glatorianie posiada Miotacz Thornax. Jego furia sprawia, że jest to bezwzględny przeciwnik każdego Glatoriana, który ośmieli się wkroczyć na pustynie Bara Magna lub zmierzy się z nim na arenie!

– Głodni, czy po prostu źli, Jak myślicie? – powiedział Gresh
– Właściwie od kiedy Voroxy muszą mieć jakiś powód? – zripostował Strakk

Dla przypomnienia: ów zestaw można kupić prosto od producenta lego.com (możliwość złożenia zamówienia w PLN!).

Średnia cena rynkowa: 40-50 zł.

""

Voroxy są neutralnymi Glatorianami piasku. Należeli do plemienia piasku, którego członkowie byli niegdyś dumnymi wojownikami. Jednak z przyczyn naturalnych (z powodu kataklizmu który kiedś nawiedził Bara Magna) Voroxy uległy ewolucyjnemu procesowi przemiany w bestie. Obecnie żyją jak zwierzęta, żyją w grupach (mogących mieć od 5 do 50 członków, lub nawet armiach do 100 osobników) dowodzonych przez umownych wodzów. Walczą na arenach tylko gdy są do tego zmuszeni i nie mają innego wyjścia. Malum, Glatorian z Vulcanus, wygnany za złe występki na arenie, sprzymierzył się z grupą Voroxów. Kiedy bestie te zaatakowały Tarixa, Strakka, Gresha i Berixa, Malum ze wzgórza dał Voroxom sygnał by się wycofać.Voroxi są niezwykle prymitywnymi istotami, które kierują się podstawowymi potrzebami pożywienia i schronienia. Stali się niewiele więcej niż bestiami, ale są również niezwykle doświadczonymi łowcami o wyostrzonych zmysłach. Są przebiegli, lecz niezbyt inteligentni. Panicznie boją się ognia i piorunów.

Posted in  Bionicle   No Comments »